Zmień numer

Reklama

Czwarta możliwość: zmiana numeru

Najprostszym i z reguły najtańszym sposobem jest zmiana numeru! Choć trzeba przyznać, że wybór może okazać się trudny. Pozytywnym aspektem w całej tej historii będzie niewątpliwie nabycie nowego numeru na dogodnych warunkach umowy. Niewątpliwie opłaca się poświęcić trochę cennego czasu w celu porównania ofert operatorów. Tym bardziej, że rosnąca konkurencja na rynku telefonii zmusza operatorów do ciekawych ustępstw na rzecz klientów.

Swój stary numer możesz bez żadnych wyrzutów sumienia po prostu puścić w niepamięć. Raz zapisany w rejestrze adresów oznacza niestety nieprzyjemności z anonimowymi połączeniami. Z tego też względu nie zaleca się korzystania ze starego numeru. I mała porada na marginesie. Swój numer telefonu udostępniaj jedynie osobom dobrze Ci znanym! Zapomnij o wypełnianiu kart konkursowych a korzystając z internetu zachowaj szczególną ostrożność i nie udzielaj pochopnie swoich danych. W ten sposób długo będziesz cieszył się nowym numerem.

Zmiana numeru oznacza również pewne niekorzyści. Będziesz bowiem zmuszony poinformować o tym swoich znajomych, przyjaciół oraz członków rodziny. Po kilku dniach zamieszania będziesz mógł w końcu cieszyć się wytęsknionym spokojem. W celu sprawnego przeprowadzenia całej procedury możesz skorzystać z zalet oferowanych przez serwisy internetowe, np. Facebook. Jedna informacja skierowana do wszystkich przyjaciół i po sprawie.

Jeśli nie lubisz ryzyka, możesz rozważyć opcję zakupu drugiego telefonu z dodatkowym numerem. W tej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będzie zakup telefonu komórkowego z kartą typu prepaid. Z tego numeru możesz korzystać bez żadnych obaw, również w celu wychwycenia spamu. Najlepiej, gdy przez większość czasu telefon ten pozostaje wyłączony. Oszczędzasz w ten sposób nerwy. Właściwy numer znany jest jedynie osobom Tobie ważnym.

I jeszcze jedna porada. Porównaj swoje warunki umowy z aktualnymi na rynku ofertami. Może uda Ci się znależć korzystniejszą ofertę i zaoszczędzisz w ten sposób trochę pieniędzy!

Zablokuj numerarrow right


Przegląd stron pomocy