• Numer ten był często przydzielany „orange" . Znajdź komentarze o dodatkowych numerach orange na końcu strony.

orange z Warszawa 223669500 / +48223669500

Rodzaje połączeń: Terror telefoniczny
Nazwa: orange więcej...
Oceny: 35
Ilość wyszukiwań: 17893
Ocena: Podejrzany, Podejrzane połączenie, zwróć uwagę na komentarze!
Najnowsze komentarz (31-07-15 16:46)

ammm napisał: oto numery intrum które na zmiane wydzwaniają do mnie dzień w dzien co okolo 20 minut szukając kogoś... wszystkie oceny

Prześlij własną ocenę
Po zalogowaniu można na wszystkich telefonach zidentyfikować i zablokować osoby dzwoniące. Pomagasz również społeczności w ocenie numeru!

Szczegóły do numeru telefonu

Miasto: Warszawa - Polska
Numer telefonu: 22-3669500
Międzynarodowy:
Numer telefonu +48223669500 z Warszawa 12 razy zaklasyfikowane jako Terror telefoniczny .

Właściciel i adres: Dowiedz się!
Wszystkie dane bez gwarancji!

Statystyki dotyczące wyszukiwania

Statystyki dotyczące wyszukiwania

Trendy

Wywołania/miesiąc: 2
tellows ochrona:
Czarna lista jest używana przez aplikacje i telefony do wykrywania i blokowania niechcianych połączeń. Kolejne numery: 451409300 604945692 793884765 881050478 734818128
Tendencja dostępu:
Wyszukiwania są Występuje nieregularnie i dzielą się na Najczęściej w tygodniu

tellows Score dla +48223669500

Podział połączeń i nazw rozmówców w opiniach

Rodzaje połączeń:
Nieznany
12 Powiadomienia
Terror telefoniczny
12 Powiadomienia
Pułapka kosztów
4 Powiadomienia
Nazwa:
nieznany
14 Powiadomienia
orange
2 Powiadomienia
Karol
2 Powiadomienia
?
1 Powiadomienia
intrum
1 Powiadomienia
mmm (1) Intrium justitia (1) kamil lassakowski (1) sssss (1) inturium (1)
Intrum Justitia (1) INTRUM JUSTA (1) 223669500 (1)
Numer telefonu +48223669500 z Warszawa 12 razy zaklasyfikowane jako Terror telefoniczny : Firma windykacyjna Intrum Justitia to pr... 17893 Widoki na tellows, największa społeczność dla numerów telefonów

Przybliżone położenie dzwoniącego

Kliknij mapę, aby powiększyć

Opuszczać rating i numer bloku

Kto dzwoni pod numer 223669500?


 1. 7

  Grzegorz zgłaszał nieznany z numerem ‎+48223669500 jako Pułapka kosztów

  27-08-12 09:38

  Firma windykacyjna Intrum Justitia to prywatne przedsiębiorstwo które skupuje stare, często PRZEDAWNIONE długi za ich kilka procent wartości i próbuje OD NAIWNYCH ludzi ściągnąć 100% ich dawnej wartości.
  Posługują się jeszcze innymi numerami np. 223669900 22 3669 917 , 22 3669913, 22 3669912 (itp. końcówki numerów)

  Działają nieuczciwie, tak więc NIE ROZMAWIAĆ Z NIMI. NIE ZGADZAĆ SIĘ NA ŻADNE UKŁADY, NIE ODPISYWAĆ , NIE PODAWAĆ DANYCH
  a co najważniejsze nic im nie płacić !!! (czyli nie karmić trola)

  ewelka odpowiedział 24-10-12 09:53
  wiec powiedzcie mi jezeli mialam dlug w orange i ci teraz do mnie przesylaja listy ze podadza do sadu ze komornik itd to czy brac to na serio? kurcze to byl glupi blad ktory probuje splacic a oni mnie zastrzaszaja nie moge spac po nocach ani nic prosze pomozcie
  karol odpowiedział 02-11-12 18:23
  spokojnie mnei podali do sadu pzryslali anwet apiery ajk zapytalem czemu brak pieczeci sadowych odpowiedzino ze to sad internetowy zadzwonilem do sadu spytac sie o nr sprawy odpowiedzino mi ze neima takiej sprawy lub jest odrzucony wniosek spokojnie , odbieram od nich telefon pani prosi o podanie peselu podaje pesel i mówie do kobiety ze nekacie mnei od 6 rano telefonami własnie wchodze do budynku prokuratury i za moment przekaze słuchawke prokuratorowi poczym pani sie rozłancza i mam spokoj.

 2. 1

  Asio zgłaszał nieznany z numerem ‎223669500 jako Terror telefoniczny

  02-11-12 16:41

  Szantażyści windykacyjni. Mam na to swój sposób - odłożyć na bok telefon (nie zrywać połączenia). Niech się panienka wygada, jak musi. A sprawę w sądzie już miałem (KRUK plus prokurująca dowody PROKURA) i oczywiście przegrali, musieli z marszu oddać kasę za mojego adwokata (zawsze wynajmujcie, to będzie złodziei bolało).


 3. 1

  wiktor zgłaszał ? z numerem ‎223669500 jako Pułapka kosztów

  25-09-12 16:54

  PROCEDURY POSTĘPOWANIA Z FIRMAMI WINDYKACYJNYMI.

  Art.1 W sytuacji, kiedy zwracają się do nas firmy windykacyjne dalej zwane FW należy niezwłocznie porozumieć się nie z w/w firmami (o co one usilnie zabiegają), ale z naszym prawnikiem.

  Jeżeli takiego nie mamy należy go poszukać.

  Prawnik winien być biegły i doświadczony w zakresie prawa dotyczącego wierzytelności; należy zasięgnąć opinii na jego temat i nie kierować się do pierwszego lepszego.
  Pieniądze wydane na usługę prawniczą lub zastępstwo procesowe mogą być nieporównywalnie mniejsze od zaspokojenia żądań FW.
  FW kierując sprawy na drogę sądową w przypadku przegranej lub wycofania się ze sporu sądowego poniosą koszty naszego zastępstwa procesowego, czyli koszty wynajęcia naszego prawnika.
  Nasz prawnik również zauważy moment, kiedy FW względem nas naruszają prawo i kiedy należy zawiadomić wymiar sprawiedliwości lub np. policję.

  Zakres zagadnień, którymi się zajmiemy w tym krótkim opracowaniu dotyka sfery wysuwania żądań, zobowiązań jednej strony sporu w stosunku do drugiej strony sporu.

  Zobowiązanie - jest węzłem prawnym, według praw naszego Państwa (Rzeczypospolitej Polskiej) polegającym na tym, iż istnieje podmiot (osoba prawna lub fizyczna, Skarb Państwa, podmiot gospodarczy, etc.) zwana dalej Wierzycielem, który może żądać od drugiego analogicznego podmiotu zwanego dalej Dłużnikiem, świadczenia, a Dłużnik winien to świadczenie spełnić.

  Dłużnik to podmiot zobowiązany do spełnienia świadczenia na rzecz innego podmiotu na podstawie łączącego je stosunku zobowiązaniowego, w/w węzła prawnego.

  Wierzyciel to podmiot, który może żądać spełnienia świadczenia od innego podmiotu.

  Do zaspokojenia tych żądań Wierzyciel może uciec się do przymusu państwowego. Będzie to tylko możliwe po zakończonym sukcesem Wierzyciela, postępowaniu sądowym. Jeżeli mu się to nie uda pozostaje mu dobrowolne zachowanie się Dłużników spełniających te żądania lub odejście z przysłowiowym "kwitkiem".

  FW to prywatne podmioty gospodarcze, które stawiają się w pozycji Wierzyciela pragnącego zaspokoić swoje żądania kosztem innych.
  Opracowanie niniejsze ma dopomóc tym spośród nas, wobec których podmioty te domagają się spełnienia swoich żądań w wyrobieniu sobie poglądu, co do sposobu zachowania się w sytuacji, w której się znaleźli, a także innym, którym przyszłoby spotkać się z firmami windykacyjnymi (FW).

  Jak obronić się przed FW, które uzurpują sobie prawa do bycia naszymi wierzycielami lub ich reprezentowania - oto temat tej publikacji.

  Art.2 Negocjacje.

  Wobec FW nie ma negocjacji i nie należy w żadnym wypadku ich prowadzić.

  Jak wyżej wspomniano celem zabiegów firm ściągających długi od społeczeństwa jest dochodzenie własnych żądań.

  Należy bezwzględnie uważać, by nie doszło do osiągnięcia sukcesu FW naszym kosztem.

  Z podmiotami tego rodzaju nie należy w żadnym wypadku nawiązywać lub podejmować jakiejkolwiek korespondencji ani słownej (np. telefonicznie, wizyta windykatora), ani tym bardziej pisemnej (pisma, e-maile, SMS-y, etc.).

  W żadnym wypadku nie należy potwierdzać naszych danych osobowych w celu naszej "identyfikacji" lub stosować się do wskazówek, sugestii, rad, ostrzeżeń przedstawicieli w/w firm.

  Rozwiązaniem przed nękającymi telefonami jest odpowiednie ustawienie wewnętrznych parametrów telefonu zabezpieczającymi przed niepożądanymi połączeniami lub zmiana numeru.

  W przypadku wizyt windykatorów najlepiej zrobimy, gdy odeślemy te osoby "na drzewo".

  Nawiązanie kontaktu z FW skutkuje przejęciem przez nie inicjatywy, uzyskania interesujących dla nich informacji i, z reguły do doprowadzenia nas do niekorzystnego rozporządzenia naszym majątkiem.

  W żadnym wypadku nie wolno, nie tylko iść na ugodę, ale wręcz nie należy rozmawiać i kontaktować się wcale.

  Obywatel Rzeczypospolitej Polskiej nie ma obowiązku rozmawiać z kimkolwiek (poza przypadkami ściśle określonymi w obowiązującym prawie).

  Ewentualne kontakty z FW i ich zakres pozostawmy naszemu prawnikowi!!!

  Pisma do nas kierowane przez FW nie mają żadnego znaczenia finansowego!
  Osoba, która wypłaca FW pieniądze na podstawie wątpliwej jakości korespondencji lub jeszcze bardziej wątpliwych "negocjacji" należy do naiwnych i zaspokaja niesprawdzone zachcianki podmiotu społecznego (prywatnej firmy), co jest wysoce szkodliwe społecznie i zachętą do rozwijania łatwego procederu kosztem innych.

  Pieniądze wypłacamy tylko na prawomocny (!), sądowy nakaz zapłaty lub notarialną ugodę. Musimy mieć zgodę i takie zalecenie naszego prawnika.

  Logika postępowania podpowiada, że gdy FW wejdą w posiadanie prawomocnego sądowego nakazu zapłaty, (co nie jest z góry przesądzone) to będziemy musieli na "do widzenia" uregulować zobowiązanie lub okazać naszą niewypłacalność.

  Koszty sądowe nie są tak astronomicznie duże w stosunku ze stratą, jaką byśmy ponieśli nieroztropnie dając zarobić FW przed prawomocnym orzeczeniem sądu.
  Podjęcie negocjacji z FW to tak jakbyśmy płacili na "dzień dobry", bez walki z góry przesądzając wynik własnych spraw ponieważ negocjując, bezwiednie gwarantujemy wygraną FW.

  Pamiętajmy:

  - każda nasza inicjatywa wobec FW prowadzi do nieuchronnej straty naszych pieniędzy;

  Absolutnie nam nie wolno:

  pisać, prowadzić dyskusji, rozmów, wpłacać, zawierać (np. ugodę), deklarować, prosić, ulegać, przyjmować (np. propozycje, wizyty, etc.), wpuszczać, wierzyć, oczekiwać, traktować FW jak partnera!

  Art.3 Sentymenty.

  Wobec FW nie ma sentymentów i nie należy ich okazywać.

  FW nam ich nie okażą, ponieważ skończyłaby się ich racja istnienia, prowadzą one bowiem, swoją działalność z pobudek czysto ekonomicznych.

  Jedynym motywem (powodem) działalności FW jest uzyskanie korzyści materialnych.

  FW nie mają żadnej misji społecznej jak to nie raz same ogłaszają. Jest to czysta manipulacja z ich strony i nie dajmy się na to nabierać.

  Art.4 Dylematy moralne.

  Wobec FW nie należy się kierować dylematami moralnymi lub wdawać się w jakikolwiek spór na tym polu (patrz Art.2).

  FW nie mają względem nas takich zahamowań.

  Wszelkie nasze obawy, że wyrządzamy komukolwiek krzywdę są produktem naszego źle rozumianego poczucia uczciwości lub wspomnianą manipulacją ze strony samych FW: nie zawieraliśmy z nimi żadnych umów, nie pożyczaliśmy od nich pieniędzy lub innych dóbr i z punktu widzenia moralnego nie są wierzycielami, ale wierzytelności przejmują od innych.

  Stają się stroną w sporze na własne życzenie: mogą reprezentować Wierzycieli lub wykupić wierzytelności stając się, zatem stroną tylko w sensie prawnym i prawo jest tą siłą, które należy im przeciwstawić.

  Wiele osób pada ofiarą FW, ponieważ z tego prawa nie korzysta.

  Jak już wspomniano są to podmioty prywatne obliczone na uzyskanie korzyści materialnych.

  Nikt im nie kazał reprezentować czy kupować czegokolwiek, a miłość do Ojczyzny, interes społeczny czy sprawiedliwość nie są wartościami, którymi kierują się omawiane podmioty gospodarcze - wręcz przeciwnie: cwaniacki charakter prowadzonej przez nie działalności określa ich pozycję moralną.

  Trzeba wyraźnie zaznaczyć, że nie rozpatrujemy w tym opracowaniu ogółu problemów moralnych związanych ze sporami cywilnoprawnymi, nadmieniając tylko, że:

  1) Sprawiedliwość nie oznacza spełnienia żądań czy oczekiwań drugiej strony sporu (!)

  2) FW nie są w ogóle partnerami w znaczeniu jakiejkolwiek sprawiedliwości.

  3) Stan osób zadłużonych niekoniecznie powstaje wyłącznie z ich własnej winy. Istnieją sytuacje, w których Wierzyciele zostają bezczynni, przez lata nie dopominają się uregulowania swoich należności albo Wierzyciele nie zarobili tyle ile by chcieli, ale też nie ponieśli strat.

  4) Jest rzeczą oczywistą, że niedopuszczalne jest celowe działanie na szkodę innych, np. jeżeli osoba zaciągając zobowiązanie dopuszcza się oszustwa, wyłudzenia dóbr, pieniędzy, poświadczeń, gwarancji lub praktykuje ryzykowne i nieodpowiedzialne posunięcia życiowe, zaciąga zbędne i wątpliwe kredyty lub prowadzi działalność gospodarczą opartą o niepewną kalkulację ekonomiczną będącą często na granicy hazardu narażając przy tym dobra innych osób etc.

  Art.5 Pokusa "świętego spokoju".

  Pokusa ta polega na tym, by ulec stawianym żądaniom w zamian za pozostawienie nas w spokoju, nie nękanie nas; pokusa unikania i uciekania od spraw trudnych, które życie niesie.

  Szczególnie dotyczy ona osób młodego pokolenia lub osób starszych, samotnych, słabszych psychicznie, a nade wszystko osób niezorientowanych w swoim potencjale możliwości i praw. Winne one zwrócić się do osób silniejszych: rodziny, proboszcza, prawnika, rzecznika praw, etc.

  Uzyskanie tzw. "świętego spokoju" nie musi oznaczać spełniania żądań innych, a osoba która chce ten spokój osiągnąć winna zachować się racjonalnie uciekając się do rozsądku i pomocy u tych, którzy mogą jej sensownie udzielić.

  Pokusa tutaj omawiana temu nie sprzyja, a często stwarza, dla FW idealnego klienta gotowego zapłacić, co tylko się chce.

  Nie ma nic bardziej intratnego w gospodarce jak taki klient.

  Art.6 Opłacalność sporu.

  Jest to podstawowe zagadnienie dla stron sporu. Wysuwane żądania mogą mieć różne wartości. Co innego jeżeli wartość sporu wynosi, np. 100 PLN, a co innego 1000 PLN lub więcej.

  Należy pamiętać, że spór o zapłatę pojawiający się w naszym życiu może występować w przyszłości z różnym natężeniem i może mieć charakter dożywotni(!).

  Rozwój rynku obrotu wierzytelnościami, uproszczenie przepływu informacji w gospodarce, zmieniające się uregulowania prawne oraz istniejące ryzyko korupcji powodują, iż w przyszłości wiedza obywateli będzie musiała być na bieżąco uzupełniana, a ich problemy przekazywane wynajętym prawnikom.

  Art.7 Prawo do obrony.

  Każda osoba nawet zadłużona, jest podmiotem, któremu przysługuje elementarne prawo do obrony.

  Priorytetowym zadaniem FW jest pozbawienie obywateli możliwości stosowania tego prawa przed organami państwa.

  Jest to tzw. egzekucja "polubowna" lub "przedsądowa" prowadząca do osiągnięcia dwóch podstawowych celów FW:

  1) Uznania żądań FW przez osoby, wobec których FW te żądania wysuwają, np. wobec nas.
  2) Doprowadzenie do zaspokojenia tych żądań przy najmniejszych poniesionych kosztach własnych

  Należy jasno rozumieć, iż FW prowadzą negocjacje i działania tylko(!) w tym kierunku.

  Ad.1) Uznanie żądań.

  Uznanie żądań przez podmiot, osobę, wobec której FW te żądania wysuwają prowadzi do znacznego ograniczenia lub wprost uniemożliwienia obrony tego podmiotu, osoby przed FW na polu prawa.

  Jeżeli uznaliśmy żądanie, musimy je zaspokoić, np. spłacić uznany przez siebie dług - jest to fundamentalna zasada prawna w sferze wierzytelności.

  Uznanie żądania ma więc istotne znaczenie dowodowe w sferze procesu cywilnego, albowiem Wierzyciel przedstawiający fakt uznania żądania przez Dłużnika nie musi wykazywać i dowodzić w inny sposób istnienia swej wierzytelności i swoich racji.

  Istnieje uznanie właściwe i niewłaściwe zobowiązania:

  - uznanie właściwe jest umową zawartą pomiędzy Wierzycielem, a Dłużnikiem, w której strony ustalają, że istnieje pomiędzy nimi dług o określonej wysokości oraz porozumiewają się o terminie płatności.

  - uznanie niewłaściwe rozumie się takie nasze zachowanie, przez którą wyrażone zostaje (!!!) nasze przeświadczenie (np. wypowiedź, pismo) wskazujące na naszą świadomość o istnieniu zobowiązania, roszczenia, długu wobec podmiotu, który rości sobie prawo do bycia naszym Wierzycielem, np. wobec FW.
  Uznanie niewłaściwe może stanowić podstawę wydania nakazu zapłaty przez sąd w postępowaniu nakazowym!

  Jak można się domyślać FW użyją wszelkich możliwych sił i środków, by doprowadzić nas do uznania swoich żądań.

  Najprostsze metody doprowadzenia do uznania zobowiązania to doprowadzenie nas do:

  - częściowego wykonania zobowiązania: zapłaty raty, odsetek lub 1grosza
  - przystąpienia do jakiejkolwiek mediacji na temat zobowiązania
  - złożenia prośby (nawet słownej) o rozłożenie zobowiązania na raty
  - złożenia deklaracji zapłaty zobowiązania w późniejszym terminie
  - złożenia prośby o zwolnienie z zobowiązania (całości lub części)
  - jakichkolwiek kontaktów: słownych, pisemnych lub innych zachowań, negocjacji, w których wyrazilibyśmy, uznalibyśmy, przyznalibyśmy, potwierdzilibyśmy naszą świadomość w przedmiocie istnienia zobowiązania.

  Co warte podkreślenia - UZNANIE ZOBOWIĄZANIA NIE MOŻE BYĆ COFNIĘTE LUB ODWOŁANE!!!

  Dlatego tak ważne stosowanie się do wskazówek zawartych w Art.2 niniejszego opracowania.

  Logika podpowiada, iż żaden Wierzyciel nie kierowałby swoich spraw do FW, a te nie trudziłyby się zatrudnianiem rzeszy pracowników, windykatorów, kancelarii; pisaniem stosów "wezwań do zapłaty", wykonywaniem setek telefonów, SMS-ów, etc. gdyby mogły doprowadzić do zaspokojenia swoich żądań prostym pozwem do sądu.

  Jeżeli tak się nie dzieje, tzn., że sprawiedliwość nie zawsze staje po stronie Wierzycieli, a na pewno nie identyfikuje się z FW.

  Jeżeli dana FW oświadcza, że idzie do sądu to niech idzie.
  - jest to podstawowa zasada w sporze z FW

  Ad.2) Zaspokojenie własnych żądań.

  Zaspokojenie własnych żądań przeprowadzane bez uciekania się do procesów sądowych, sporów prawnych z adwokatami podmiotów i osób, wobec których FW te żądania wysuwają, angażowania środków dodatkowych, np. windykatorów, "detektywów", "kancelarii" i innych stanowi sens i treść działalności FW.

  Art.8 Czas jako element sporu.

  Osoby wzywane do zaspokojenia żądań nie żyją wiecznie na tej ziemi. Dlatego FW jeżeli chcą coś uzyskać muszą podjąć działania ponieważ ich zaprzestanie oznacza przegraną. Remis w tym meczu ich (FW) nie zadawala. To stawia nas w pozycji wygodniejszej, w której możemy podjąć obronę, do której mamy prawo. Działania FW zmierzają w kierunku sztucznego zburzenia tego spokoju.

  Zobowiązania są towarem "gorącym" i jeżeli się racjonalnie zachowamy zostanie on w "magazynach" FW.

  Art.9 Zabezpieczenie spadkobierców lub osób bliskich (np. przyszłej żony, dzieci).

  Długi są tam gdzie są dłużnicy - to kolejna zasada prawna w sferze wierzytelności.
  Jak powszechnie wiadomo zobowiązania (długi) istnieją w świecie abstrakcji, tj. w dokumentach księgowych, dokumentach bankowych, umowach, cesjach, fakturach, wekslach, etc.

  Wbrew wielu opiniom zobowiązania tego rodzaju nie muszą istnieć wiecznie.
  W celu zabezpieczenia naszych spadkobierców (np. dzieci, wnuków, etc.) lub osób powiązanych (np. żony, męża) należy pozbawić ich statusu dłużników, którymi mogliby się stać podczas naszej nieobecności, niewypłacalności lub po naszej śmierci. Zabieg ten poważnie ogranicza lub kończy żywot zobowiązań i fundamentalnie zabezpiecza przyszłość naszych spadkobierców pod kątem działań FW.
  Przeprowadza się go korzystając z porad zaufanych prawników.

  Art.10 Wierzyciele a szkodliwy charakter działań FW.

  Fundamentem działalności firm trudniących się windykacją jest korzystanie z sytuacji Wierzycieli oferując im określone "usługi", np. reprezentowanie przed Dłużnikiem i organami państwa lub wprost odkupienie wierzytelności w zamian za spodziewane korzyści majątkowe.

  Oczywiście należy pamiętać, iż Wierzyciele mają pełne prawo dysponować swoimi wierzytelnościami, a FW mają prawo do obrotu handlowego, czyli do zakupu tych wierzytelności.

  Wysoce szkodliwy społecznie charakter prywatnych podmiotów gospodarczych trudniących się windykacją polega jednak na tym, iż podmioty te "wcinają" się pomiędzy obywateli nie będąc stroną w sporze, ani tym bardziej w żaden sposób stroną pokrzywdzoną!

  Wykorzystują one jak już wspomniano, bez sentymentów okazję do zaspokojenia swoich niskich instynktów uzyskania korzyści materialnych kosztem w/w obywateli.
  Podmioty te posługują się metodami na granicy prawa, dlatego jednymi z najważniejszych spraw dla nas jest dostosowanie się do wskazówek ujętych w Art.1 niniejszego opracowania.

  Pamiętajmy:

  - prawo Rzeczypospolitej Polskiej broni swoich obywateli przed w/w praktykami (art.286 k.k.) i należy posłużyć się tym prawem.
  Ewentualny strach przed utratą pieniędzy, które wydamy na pomoc prawną nie może przysłonić nam wszystkiego i odebrać zdrowego rozsądku.

  Art. 286. § 1. Kodeksu Karnego (k.k.) brzmi:
  "Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8".

  Błędem w rozumieniu przestępstwa będzie fałszywe wyobrażenie, urojenie lub nieświadomość w stosunku do faktów, zjawisk, wartości rzeczy, jakości, liczby, osób oraz co do istniejących przepisów prawnych.

  Podstawa prawna:

  - Ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r. - Kodeks karny (Dz.U. Nr 88, poz. 553 z póżn. zm.)

  Art.11 Ugoda, spłata i inne.

  Ugodę, spłatę, pertraktacje lub inne wobec FW prowadzimy tylko(!) pod patronatem prawnika i zawieramy w dwóch przypadkach:

  - ponieważ, tego chcemy i już
  - ponieważ wg opinii zaufanych prawników jest to dla nas najlepsze rozwiązanie


  Art.12 Uwagi praktyczne.

  Na co dzień FW, aby osiągnąć swoje cele finansowe posługują się odpowiednią psychologią i manipulacją, wobec osób do których FW te żądania wysuwają.

  Z pomocą przychodzi:

  1. Erystyka (sztuka doprowadzania sporów do korzystnego dla siebie rozwiązania bez względu na prawdę materialną).

  Przykład:

  FW nigdy nie poinformują nas, że zobowiązanie w świetle prawa może nie być wymagalne, np. przedawnione, umorzone, naturalne (tzn. można je uregulować tylko dobrowolnie) lub sporne (np. nie my zaciągaliśmy zobowiązanie lub nie ma dostatecznie jasnej dokumentacji, etc.), mimo, iż prawnicy FW doskonale zdają sobie z tego sprawę.

  Dlatego podstawowym dążeniem FW jest uzyskanie zmiany kwalifikacji prawnej tych zobowiązań rękami niezorientowanych osób, wobec których żądania wysunięto i doprowadzenie do ich spełnienia bez sporów prawnych z jakimikolwiek adwokatami. Przeprowadza się to m.in. poprzez doprowadzenie nas do uznania żądań (patrz Art. 7 niniejszego opracowania).

  2. Sofistyka (sztuka wybiegu, wykrętu, czyli "wykręcania kota ogonem", rozmyślnym wprowadzeniem w błąd trudnym do wykrycia na pierwszy rzut oka; nadawaniem pozorów prawdy fałszywym twierdzeniom; wszelkimi próbami dowiedzenia swoich racji, bez względu na stan faktyczny, etc).

  Przykłady:

  A) FW przedstawiają sprawę w taki sposób, by potencjalny podmiot, osoba, która ma im posłużyć do uzyskania korzyści materialnych, miała wrażenie, że znalazła upragnioną, długo oczekiwaną pomoc, rozwiązanie swojego bolesnego problemu, nadzieję na ratunek i poszła na współpracę tzn. dała sobą manipulować w celu w/w.

  Znana reklama firmy "Kruk" S.A. prezentuje mniej więcej taki tekst płynący z ekranu telewizora:

  "Dobrze, że Pan dzwonił. Zawieramy ugodę i rozkładamy wszystko na raty".

  Komentarz jest krótki:

  Pan, który "dobrze, że dzwonił" - zapłaci wszystko, co chce "Kruk" S.A.

  - Naturalnie "na raty" i z odsetkami!

  Nikt go prawnie z opresji raczej nie wyratuje, bo najprawdopodobniej uznał dług i udzielił informacji na swój temat. W tej sytuacji został pozbawiony sensownej obrony prawnej, a w/w firma ma go w garści i niczego mu nie odpuści.

  Gdyby wierzgał firma uda się do sądu i łatwo uzyska przymus państwowy (prawomocny nakaz zapłaty i egzekucję komorniczą).

  B) FW przekonują nas do takiego obrazu rzeczywistości, byśmy odnieśli wrażenie, że to my mamy problem, kiedy w rzeczywistości jest dokładnie odwrotnie - problem
  mają FW.

  Jak wyżej wspomniano może się okazać, że nasze zobowiązanie jest zobowiązaniem niewymagalnym, spornym, już uregulowanym, naturalnym lub zobowiązaniem wręcz nieściągalnym, ale to dana FW przyjęła zlecenie, poczyniła kroki i poniosła koszty lub wprost nabyła dług, czyli wydała pieniądze i to ona musi wszystko, nie tylko odzyskać, ale i maksymalnie zarobić, w przeciwnym wypadku poniesie straty lub pracuje za darmo. To oznacza, że to FW ma problem, o czym dokładnie wie i to ona musi go rozwiązać przystępując do swoich działań.

  Dla FW żądanie jest towarem, którego muszą się z zyskiem pozbyć.

  C) FW oświadczają, że: "długi muszą być spłacone", kiedy w wielu przypadkach wcale nie muszą, ale mogą (!), a to już jest zupełnie inna historia i w tej materii absolutnie nie wolno z FW się nie tylko porozumiewać, ale nie daj Boże "dogadywać" (patrz poprzednie Artykuły).

  3. Bluff - wprowadzenie innych osób w celowy błąd, przedstawianie rzeczywistości w sposób odwrotny niż jest faktycznie. Bluffem FW mogą posługiwać się uparcie i do końca.

  Przykład:

  Jednym z fundamentalnych zadań FW jest wytworzenie wrażenia o ciążącym na osobie, wobec których FW wysuwają swoje żądania nieuchronnym przymusie, braku wyjścia z sytuacji !!!
  Każdy Wierzyciel kierujący swoją sprawę do FW głównie na to liczy, iż ten argument przeważy na jego korzyść wobec Dłużnika.

  Jest to bluff w krystalicznej postaci.
  Osoba nękana przez FW może podjąć skuteczne działania, np. skorzystać z pomocy prawnej, wnieść sprzeciw od sądowego nakazu zapłaty, etc.
  FW ostrzegają, iż uruchomią różnego typu "środki" i "specjalistów".
  Niech uruchamiają!
  FW wnoszą pozew do sądu praktykowany w nadziei, iż pozwany widząc nieprawomocny sądowy nakaz zapłaty wreszcie się wystraszy i zamiast podjąć sprzeciw będzie próbował się "dogadać" tzn. dobrowolnie spełnić żądania w przekonaniu, że nie ma innego wyjścia.

  Pamiętajmy:

  W obowiązującym porządku prawnym wiele zobowiązań i roszczeń, szczególnie tych, które są w dyspozycji FW możemy regulować dobrowolnie!

  Jeżeli pozwany będzie się bronił to praktyką FW wobec takiego obrotu sprawy jest ostateczne wycofanie pozwu.

  4. Puste nękanie - pisma, telefony, wizyty, skierowania, projekty pozwów, które nie mają żadnego znaczenia.

  5. Technika kija i marchewki:

  5a. Marchewka (np. stwarzanie pozorów spokoju, troski, wyrozumiałości, elastyczności, uprzejmości, profesjonalizmu; zachęta do "współpracy", czyli do kontaktu, korespondencji, udzielania informacji, ugody, spłaty; umożliwienie "dogodnych" rat, wpłat lub wręcz ograniczonych umorzeń, etc.).

  5b. Kij (np. sugerowanie dużych kosztów naszego oporu, niepowetowanych konsekwencji niezastosowania się do żądań, przedstawianiu w sposób narastający potencjalnych możliwości FW w celu wyegzekwowania pieniędzy, etc.).

  Art.13 Postępowanie sądowe.

  Jak już wspomniano FW natrafiając na opór, widząc, iż nie mogą polubownie uzyskać spełnienia swoich żądań zapewniają, iż kierują swoje sprawy do tzw. "komórek detektywistycznych", kancelarii adwokackich, "komórek spraw sądowych" - np. firma "Kruk"S.A. "odsprzedaje" roszczenia m.in. Funduszowi "Prokura", a na końcu odwołują się do groźby wstąpienia na drogę sądową, uzyskania nakazu zapłaty i skierowania sprawy do komornika.

  Nie należy się tym sugerować, ponieważ są to tzw. zabiegi pozorne mające wywołać wrażenie w stylu:

  "Drżyjcie Dłużnicy! Nie chcecie się dogadać, to teraz my wam pokażemy!"

  W praktyce oznacza to tylko, że dotychczasowa psychologia FW zawiodła.

  Otóż:

  a) komórkami detektywistycznymi, kancelariami, funduszami, wizytami windykatorów terenowych nie będziemy się zajmować wcale jako, że stanowią FOLKLOR FW.

  O wizytach windykatorów wspomniano już w Art. 2 niniejszego opracowania.

  b) wstąpienie na drogę sądową nic nie znaczy - proces trzeba wygrać tzn. wejść w posiadanie prawomocnego wyroku, a po drugie wyegzekwować orzeczony wyrok.

  Od samego początku osobom, wobec których FW wysuwają swoje żądania towarzyszy stosowany przez FW wspomniany bluff polegający na wywarciu wrażenia, iż skierowanie postępowania windykacyjnego na drogę sądową jest równoznaczne z przymusową i kosztowną egzekucją.

  Nic podobnego!

  Skierowanie spraw do sądu owszem może oznaczać uzyskanie nakazu zapłaty lub wyroku, który musi się jednak uprawomocnić, stać się prawomocnym!. Bez tego nie ma znaczenia.

  By tak się nie stało potrzebna jest nasza reakcja najlepiej przy pomocy prawnika lub doskonała znajomość prawa i procedur, które przewidują m.in. sprzeciw, podniesienie zarzutów, etc.

  FW wobec takiego obrotu sprawy chcąc ponieść najmniejsze straty z możliwością dochodzenia spraw w przyszłości wycofują pozew z sądu zanim dojdzie do procesu.

  Z tej przyczyny pożądane jest dla nas zastępstwo procesowe, za które FW zapłacą, jeżeli wycofają pozew.

  Ponowne skierowanie spraw przez FW do postępowania sądowego oznaczają dla nich kolejne znaczące koszty i przegraną w sądzie.

  Pamiętajmy:

  - droga od złożenia pozwu w sądzie do egzekucji jest długa i często wątpliwa lub wręcz niemożliwa do zrealizowania z przyczyn wynikających z samego porządku prawnego lub realiów życia.

  Należy tu zaznaczyć, iż uzyskanie nieprawomocnego nakazu zapłaty FW mogą uzyskać w:
  - postępowaniu upominawczym (mało dotkliwe dla dłużnika)
  - postępowaniu nakazowym (dłużnik musi przetrzymać dotkliwość tej sytuacji, a później doprowadzić do rozstrzygnięcia sporu i wyegzekwowania kosztów)

  c) jeżeli dojdzie do uzyskania prawomocnego nakazu zapłaty, wyroku, etc. stanowi to sukces FW na polu prawa.

  Pozostaje wówczas FW egzekucja wyroku, co może okazać się jeszcze trudniejsze od samego jego uzyskania.

  FW dokładnie o tym wiedzą, dlatego próbują za wszelką cenę uniknąć konfrontacji sądowych i doprowadzić do spełnienia swoich żądań bez pomocy sądów uciekając się do różnych technik, czyli p s y c h o l o g i i m a n i p u l a c j i.

  UWAGA:

  Jeżeli wg prawnika spór dla osoby, wobec której FW wysuwają swoje żądania jest niekorzystny lub beznadziejny, tzn. przegra w sądzie i jednocześnie posiada majątek, z którego zapłaci, nie należy dopuszczać do spraw sądowych - patrz Art.11 niniejszego opracowania.

  Należy tu przestrzec przed nieuczciwymi prawnikami, których się wynajmuje.
  Prawnik tej kategorii będzie miał zawsze pokusę zarobienia na Dłużniku pieniędzy i może pchać go w bezsensowny spór, prowadzący do powolnej i kosztownej jego agonii lub skazujący go na tzw. banicję ekonomiczną (patrz artykuły następne), która może się okazać w ostatecznym rozrachunku bardziej dotkliwa i kosztowna niż wartość sporu.

  Art.14 Uproszczony charakter zobowiązań.

  W sposób uproszczony zobowiązania, roszczenia, długi dzielimy na trzy grupy:

  1. Zobowiązania wymagalne (zasądzalne) i egzekwowalne
  2. Zobowiązania wymagalne (zasądzalne), ale nieegzekwowalne
  3. Zobowiązania niewymagalne (nie zasądzalne)

  Ad.1

  A) Zobowiązanie wymagalne (zasądzalne) jest to takie zobowiązanie, wobec którego można przyjąć, że FW wstępujące na drogę sądową uzyskają prawomocny nakaz zapłaty, wyrok, etc. tzn. obligujący (prawnie zmuszający) Dłużnika do uregulowania zobowiązania, a jego reakcja: sprzeciw, podniesienie zarzutów lub inne nie odniesie skutku, albo jest prawnie wykluczona.

  B) Zobowiązanie jest egzekwowalne tzn. Dłużnik posiada majątek prawnie do niego należący (nieruchomości, ruchomości, aktywa, konta bankowe, etc.) lub ma prawne powiązania majątkowe (np. małżeńskie), z których można zaspokoić żądania FW przeprowadzając egzekucję.

  Konsekwencją takiego stanu rzeczy jest alternatywa:

  - albo w nakazanym trybie Dłużnik ureguluje żądania FW
  - albo egzekucja przymusowa, tzn. komornik, policja, etc.
  - Dłużnik zapłaci wszystko z kosztami sądowymi, opłaceniem komornika, etc.

  Należy uzmysłowić sobie, iż:

  - działalność komornika często nie ogranicza się do prostego wyegzekwowania roszczenia, ale jest poprzedzona zablokowaniem kont bankowych, składaniem wizyt domowych w towarzystwie policji, inwentaryzacją naszego mienia, zawiadomieniem pracodawcy, kontrahentów, etc.

  - wyprzedaż, darowizna, przepisywanie majątku na inne osoby, etc. czyli "ucieczka" ze swoim majątkiem może się nie powieść. FW przez pięć lat od zaistnienia takiego faktu mogą podnieść tzw. skargę pauliańską (skargę na czynność Dłużnika dokonaną z pokrzywdzeniem wierzycieli, jeżeli wskutek tej czynności Dłużnik stał się niewypłacalny albo niewypłacalny w wyższym stopniu, niż był przed dokonaniem czynności).

  Ścigani będą beneficjenci "obdarowani" posunięciami Dłużnika.

  Sytuacja ukazana w punkcie Ad.1 jest najbardziej niekorzystna dla Dłużnika.

  Ad.2

  A) Zobowiązanie wymagalne (zasądzalne) tzn. j.w.

  B) Zobowiązanie nie jest egzekwowalne tzn. Dłużnik nie posiada majątku i nie ma prawnych powiązań majątkowych, z których można zaspokoić żądania FW, przeprowadzając egzekucję.
  Trzeba pamiętać, że jeżeli wartość majątku Dłużnika nie przekracza kosztów egzekucji (wydatków poniesionych przez komornika, kosztów jego pracy, etc.) komornik umarza na ten moment egzekucję. Nie oznacza to umorzenia samego zobowiązania (!).

  Pojawia się tzw. stan banicji ekonomicznej Dłużnika.

  Banicja ekonomiczna to brak posiadania majątku lub powiązań majątkowych z własnej woli. Polega ona na tym, iż Dłużnik nie może wejść w prawny stan posiadania czegokolwiek, ponieważ ryzykuje utratą (egzekucją) tych dóbr na rzecz Wierzycieli. Sytuacja ta może mieć charakter dożywotni (patrz Art.6 niniejszego opracowania) oraz powodować konieczność zabezpieczenia własnych spadkobierców (patrz Art.9 niniejszego opracowania). Wraz z pojawieniem się majątku, wobec którego Dłużnik staje się właścicielem w sensie prawnym lub nawiązania przez niego prawnych powiązań majątkowych (np. małżeńskich), podjęcia pracy, uzyskania spadku, darowizn, etc. z chwilą pozyskania wiadomości na ten temat przez FW sytuacja staje się dla niego niekorzystna.

  Należy tu zaznaczyć, że w przypadku uzyskania spadku Dłużnik dokonując rachunku zysków i strat będzie mógł go odrzucić, ale jeżeli Wierzyciele, np. FW dowiedzą się, że go odrzucił to wystąpią z żądaniem ażeby odrzucenie spadku zostało uznane za bezskuteczne w stosunku do nich według przepisów o ochroniewierzycieli w razie niewypłacalności Dłużnika. Uznania odrzucenia spadku za bezskuteczne można żądać nie później niż przed upływem trzech lat od odrzucenia spadku przez Dłużnika.

  W stanie banicji ekonomicznej fundamentalne znaczenie dla Dłużnika ma wiedza Wierzycieli na temat jego stanu majątkowego. Stąd podstawowa zasada, iż im mniej FW o Dłużniku wiedzą tym lepiej dla Dłużnika (patrz Art. 2 niniejszego opracowania).
  Stan banicji ekonomicznej może okazać się ratunkiem w sytuacji, w której miałoby się okazać, iż wyrok sądowy można kupić. Trzeba pamiętać, że FW dysponują niemałymi środkami, a korupcja w instytucjach państwowych nie jest zjawiskiem odosobnionym.
  Konsekwencją stanu rzeczy ujętego w Ad.2 jest:
  - dla FW: poniesienie kosztów na ten moment nie do odzyskania
  - dla Dłużnika: stan banicji ekonomicznej, ustawicznego niebezpieczeństwa egzekucją żądań FW

  Ad.3
  A) Zobowiązanie nie jest wymagalne (nie zasądzalne) tzn. w przypadku skierowania przez FW sprawy na drogę sądową sąd oddali lub odrzuci powództwo.

  UWAGA !!!
  Sąd nie zrobi tego bez czynnego udziału Dłużnika, tzn. wniesienia sprzeciwu, podniesienia różnego rodzaju zarzutów od pozwu, udokumentowania wydanego już wcześniej wyroku w tej sprawie etc.
  Należy to zrobić zgodnie z procedurami sądowymi.
  Wymaga to od Dłużnika roztropności działań (prawnik), minimum wiedzy, spokoju i żelaznej konsekwencji (patrz niniejsze opracowanie)

  B) Zobowiązanie nie jest wymagalne (nie zasądzalne) tzn. nie ma egzekucji (nie ma prawomocnego nakazuzapłaty, wyroku, etc., czyli żadnego tytułu prawnego do działań przeciwko Dłużnikowi).

  Konsekwencją takiego stanu rzeczy jest:
  - dla FW: poniesienie ostateczne kosztów swoich działań
  - dla Dłużnika: sytuacja korzystna bez względu na posiadany majątek lub powiązania majątkowe

  Art.15 Zabezpieczenie przyszłości.

  Cofnięcie pozwu (tzw. samobójstwo sądowe) przez FW ma wywołać skutek w postaci umorzenia postępowania. Dłużnik może nie mieć możliwości domagania się rozpatrzenia sprawy ze wzgl. na brak tzw. interesu prawnego. FW będą mogły ponownie wystąpić z tym samym roszczeniem wobec Dłużnika w nowym procesie i nie będziemy mieć wówczas do czynienia z tzw. res iudicata, tzn. powagą rzeczy osądzonej uniemożliwiającą ponowne rozpoznanie sprawy, w której zapadł już prawomocny wyrok, tzn. sytuację prawną, w której te same strony nie mogą ponownie procesować się z sobą o to, co między nimi zostało już prawomocnie orzeczone.
  Jeżeli tak się stanie to przy kolejnym pozwie pozycja Dłużnika jest, co prawda wygrana: dysponuje on już poprzednią decyzją sądu o umorzeniu postępowania w tej sprawie, ale sąd wyda nakaz zapłaty i będzie czekał na reakcję Dłużnika. Dopiero po niej odrzuci powództwo. Jeżeli Dłużnik nie zareaguje nakaz się uprawomocni! Gdyby miało się okazać, że FW kontynuują proceder kierowania spraw do sądu i następuje ponowne cofnięcie pozwu lub gdy nakaz zapłaty był wydany w trybie nakazowym czyli dotkliwym dla jednej ze stron postępowania, wówczas należy domagać się, aby pozew został mimo jego wycofania rozpatrzony. Sytuacja, bowiem wydaje się nie mieć końca i nosi znamiona uczynienia z prawa użytku, który był by sprzeczny z zasadami współżycia społecznego. Może to doprowadzić sąd do uznania wycofania pozwu za nadużycie prawa (art. 5 k.c.) i rozpatrzenia sprawy (istnieje interes prawny Dłużnika do takiego zachowania) pomimo wycofania się Powoda. Sąd uznając rację powyższego rozumowania rozpatrzy sprawę oraz oddali powództwo już nie ze wzgl. na wycofanie pozwu, ale w wyniku rozprawy i przy kolejnym (trzecim i każdym następnym) pozwie (do czego FW mają prawo) sąd odrzuci pozew bez rozpatrzenia i konieczności reakcji Dłużnika.

  Art.16 Tzw. "rejestry dłużników".

  FW mogą umieścić dane Dłużnika w tzw. "rejestrach dłużników", za co najprawdopodobniej muszą płacić.
  Nie ma doświadczenia w tej sprawie. Nie wiemy, kto z nich korzysta. Logika podpowiada rozpatrzenie przez Dłużnika opłacalności spełnienia żądań FW w zamian za deklarację nie umieszczania lub wykreślenia z takowych "rejestrów". Nadawanie znaczenia "rejestrom" to jeszcze jeden bluff i folklor FW, który nosi znamiona klasycznego aktu rozpaczy ze strony FW lub Wierzycieli.

  Art.17 Podsumowanie.

  Osobom, które znalazły się w kręgu zainteresowań FW trzeba jasno ukazać, iż strach i wyobraźnia mają wielkie oczy a FW wprowadzając nas w przerażenie uniemożliwiają logiczne myślenie i racjonalne zachowania.

  Dlatego w sytuacji, kiedy zwracają się do nas firmy windykacyjne należy:
  1. Zadbać o pomoc prawną.
  - Należy milczeć zachowując maksymalną powściągliwość, by nie brać bezpośredniego udziału w sporze. Z reguły na ten udział nie jesteśmy przygotowani i wiele procesów zostaje przegranych tylko i wyłącznie z powodu błędnego zachowania się w postępowaniu.
  2. Nie ulegać sentymentom, negocjacjom oraz nie utrzymywać żadnych kontaktów z FW.
  - Trzeba mieć jasno przed oczami, iż przedstawianie rzeczywistości przez FW nie są rzeczywistością faktyczną, ale z reguły w dużym stopniu fałszywą.
  - FW cechuje określony prymitywizm. Gdyby tak nie było podmioty te nie trudniłyby się takim procederem.

  3. Odwołać się do rozsądku i pomocy u tych, którzy mogą jej sensownie udzielić, a nie do rezygnacji.
  - Gra w sporze toczy się do końca i na często końcu okazuje się, że to co było przegrane wcale przegrane nie jest.
  4. Cierpliwie znosić "działania" FW, które nie mają większego znaczenia pamiętając, że działania te nie będą prowadzone wiecznie, bo to kosztuje.
  - Spór i przeciwności pojawiające się w naszym życiu prowadzą do naszego rozwoju, a nie upadku i pogrążenia.

  - Strona sporu, która za fundament swoich działań przyjmuje cwaniactwo (FW) prędzej czy później staje się przegraną. Jest to tylko kwestią czasu i umiejętności strony przeciwnej.

  Działania FW zawsze (!) zmierzają do uczynienia z Dłużników PRZEDMIOTU do zarabiania pieniędzy.

  TYMCZASEM DŁUŻNIK JEST PODMIOTEM ŻYCIA SPOŁECZNEGO

  Bajka odpowiedział 26-09-12 10:22
  skąd ten text masz? albo sam jestes expertem w tych sprawach? adwokatem czy tym podobne?
  Artur odpowiedział 02-11-12 16:36
  No właśnie. Ja wynająłem adwokata, kiedy Prokura (przydupasy Kruka, prokurują dowody) podała mnie do sądu internetowego (który "przyklepuje" wszystko jak leci), a ja odwołałem się od tego "wyroku". I musieli z marszu zapłacić za mojego adwokata (oczywiście sprawę przegrali), co mam nadzieję zniechęci ich do dalszego wymuszania.

 4. 1

  ziuta zgłosił numer ‎223669500 jako nieznany

  24-07-12 20:12

  ci ludzie sa nawiedzeni, dzwonia od 6 rano do 23.00, nawet w soboty i w niedziele.


 5. 1

  alka zgłaszał nieznany z numerem ‎223669500 jako Terror telefoniczny

  09-05-12 23:51

  dzwonią 10 razy dziennie, panna nie umie powiedzieć w jakiej sprawie po czym urywa rozmowę...bez sensu . Zanim się przedstawiła wypytała o moje dane( których nie podaję przez telefon!)????

  @pacz odpowiedział 14-07-12 18:18
  mam ten sam problem i nie wiem co zrobić

 6. 1

  Fredek zgłaszał nieznany z numerem ‎+48223669500 jako Terror telefoniczny

  01-04-12 11:27

  Firma Intrum Justitia złodzieje.
  Naciągacze, nie dyskutować olać


 7. 0

  ammm zgłaszał intrum z numerem ‎+48223669500 jako Terror telefoniczny

  31-07-15 16:46

  oto numery intrum które na zmiane wydzwaniają do mnie dzień w dzien co okolo 20 minut szukając kogoś kogo nawet nie znam a nie rozumiejąc tego totalnie :
  223669382
  723850928
  717367350
  223669382
  225766382
  625902690
  447370890
  918811790


 8. 0

  karola zgłosił numer ‎223669500 jako mmm

  04-04-15 08:20

  to orange zmienia numery i wydzwania buraki z orange


 9. 0

  Izabela zgłaszał nieznany z numerem ‎223669500 jako Terror telefoniczny

  02-12-14 20:12

  Justitia nie odbierać telefonów , nie rozmawiać , nie odpisywać na maile to mafia w imię prawa psa


 10. 0

  Anna zgłosił numer ‎+48223669500 jako Intrium justitia

  22-06-14 20:26

  do mnie wydzwaniaja cały czas mimo to ze spłacam im w ratach po 50zł co miesiąc. Panna która wydzwania jest bezczelna próbuje wnikać w życie prywatne grozi przybyciem komornika do domu i skierowaniem sprawy do sądu. każda rozmowa kończy się nie przyjemnie bo ostrą wymiana zdań. A teraz zaczeli dzwonić z numeru zastrzeżonego


 11. 0

  milka zgłaszał kamil lassakowski z numerem ‎223669500 jako Terror telefoniczny

  31-07-13 09:46

  witam was
  ja równiez jestem nękana przez firme instrum justita pnoc nieuregulowana płatnościa orange oza rezygnacje z nr, dzwnia straszą ...niestety 2400 do zapłaty w 8 m-cu ciazy którym jestem powodowało u mnie ogromny stres i głupa rozmawiałam z nimi!!! mysle i martwie się cały czas , mam 5 dni na zapłacenie należności, ide dziś do prawnika bo boję sie ze w naszym chorym kraju za kilka lat u mnie w domu zjawi sie komornik , co wy na to ?


 12. 0

  Guy Fawkes zgłaszał nieznany z numerem ‎+48223669500 jako Terror telefoniczny

  31-01-13 01:26

  Witam, firma intrum wysłała mi 2 pisma dotyczące przedawnionego mandatu, zadzwoniłem do nich z informacją iż mandat faktycznie dostałem i że jest już od 3 lat przedawniony i nie zamierzam płacić a jeśli chcą to niech podają mnie do sądu.

  Tutaj pojawia się moje pierwsze pytanie - czy nie zinterpretują tego jako uznanie długu? Zablokowałem sobie numer w książce telefonicznej ale czasem przychodzą smsy, tutaj kolejne pytanie, jeśli odbiorę telefon, powiem (lub ktoś znajomy z pracy) że jest to telefon służbowy i nie znam osoby o którą pytają lub że już tu nie pracuje i nie podam kontaktu bez informacji cokolwiek mi grozi(za kłamstwo)?

  Kolejna rzecz, może pozbieram sobie te wszystkie smsy oraz połączenia i po jakimś czasie zagrożę zgłoszeniem na policję z zarzutem stalkingu? czy rzeczywiście mogę wnieść takie oskarżenie?

  I ostatnia rzecz, co roku w styczniu dostaje "przedsądowe wezwanie do zapłaty" w którym jest mowa o wniesieniu sprawy do sądu w terminie 7 dni od dostarczenia pisma, czy można to jakoś wykorzystać, oskarżyć o celowe wprowadzenie mnie w błąd? dodam że pan z infolinii stwierdził że chyba nie oczekuje że skierują sprawę przedawnionego długu do sądu.

  Może ktoś ma jeszcze jakieś sprawdzone pomysły jak dla odmiany pognębić ich?


 13. 0

  Guy Fawkes zgłaszał nieznany z numerem ‎223669500 jako Terror telefoniczny

  31-01-13 01:25

  Witam, firma intrum wysłała mi 2 pisma dotyczące przedawnionego mandatu, zadzwoniłem do nich z informacją iż mandat faktycznie dostałem i że jest już od 3 lat przedawniony i nie zamierzam płacić a jeśli chcą to niech podają mnie do sądu.

  Tutaj pojawia się moje pierwsze pytanie - czy nie zinterpretują tego jako uznanie długu? Zablokowałem sobie numer w książce telefonicznej ale czasem przychodzą smsy, tutaj kolejne pytanie, jeśli odbiorę telefon, powiem (lub ktoś znajomy z pracy) że jest to telefon służbowy i nie znam osoby o którą pytają lub że już tu nie pracuje i nie podam kontaktu bez informacji cokolwiek mi grozi(za kłamstwo)?

  Kolejna rzecz, może pozbieram sobie te wszystkie smsy oraz połączenia i po jakimś czasie zagrożę zgłoszeniem na policję z zarzutem stalkingu? czy rzeczywiście mogę wnieść takie oskarżenie?

  I ostatnia rzecz, co roku w styczniu dostaje "przedsądowe wezwanie do zapłaty" w którym jest mowa o wniesieniu sprawy do sądu w terminie 7 dni od dostarczenia pisma, czy można to jakoś wykorzystać, oskarżyć o celowe wprowadzenie mnie w błąd? dodam że pan z infolinii stwierdził że chyba nie oczekuje że skierują sprawę przedawnionego długu do sądu.

  Może ktoś ma jeszcze jakieś sprawdzone pomysły jak dla odmiany pognębić ich?


 14. 0

  E... zgłaszał nieznany z numerem ‎223669500 jako Terror telefoniczny

  08-11-12 17:33

  Wita, Intrum Iusticia oszuści jak hu...mialam do 02 listopada zaplacic rachunek ktory oni przejeli, zaplacilam 02 listopada, i co???, 5 listopada dostalam pismo ponowny monit za ktore musze zaplacic 50 zl. Specjalanie to zrobili aby zainkasowac 50 zl, twierdzac ze moja wplata zostala zaksiegowana 05 listopada..Naciagacze i niemili


 15. 0

  ros21 zgłosił numer ‎+48223669500 jako orange

  24-10-12 09:23

  orange przestało wysylac mi rachunki rok temu zrywajac ze mna umowe nie informujac mnie o tym ani pisemnie ani listownie zgłosili mnie do tej firmy Intrum Justita panie sa bardzo agresywne przez telefon zaczeły zarzucac mi ze oszukuje (mimo że z orange byłam zawsze na czysto) przed chwilą też dzwonił ten nr ale nie odbieram ani nie zapłace ponad 2 tys ;/ naciągacze oni i te całe orange.

  ros21 odpowiedział 24-10-12 09:24
  "ani pisemnie ani listownie" - ani telefonicznie ani listownie, pomyłka :)

 16. 0

  ros21 zgłosił numer ‎223669500 jako orange

  24-10-12 09:22

  orange przestało wysylac mi rachunki rok temu zrywajac ze mna umowe nie informujac mnie o tym ani pisemnie ani listownie zgłosili mnie do tej firmy Intrum Justita panie sa bardzo agresywne przez telefon zaczeły zarzucac mi ze oszukuje (mimo że z orange byłam zawsze na czysto) przed chwilą też dzwonił ten nr ale nie odbieram ani nie zapłace ponad 2 tys ;/ naciągacze oni i te całe orange.


 17. 0

  Karol zgłosił numer ‎+48223669500 jako Karol

  29-08-12 11:37

  TAKA MAŁA RADA
  Kiedy otrzymamy pismo od firmy windykacyjnej, pamiętajmy:

  warto skontaktować się bezpośrednio z wierzycielem, który może zaproponować rozłożenie spłaty na korzystniejsze raty, wydłużyć okres kredytowania, czy też umorzyć część odsetek karnych i opłat windykacyjnych. Firma windykacyjna ma obowiązek przekazać nam dane wierzyciela, w którego imieniu do nas występuje;


  sprawdźmy, czy roszczenie wierzyciela nie przedawniło się. Termin przedawnienia wynosi 10 lat lub 3 lata – w przypadku świadczeń okresowych (np. rachunki za telefon) od dnia w którym upłynął termin zapłaty. O przedawnieniu powinniśmy poinformować pisemnie windykatora. Jeżeli ten nie zgodzi się z naszym stanowiskiem, może skierować sprawę do sądu. O tym, że roszczenie jest przedawnione musimy poinformować także sąd. Tylko wtedy sprawa będzie mogła zostać oddalona. Gdy zachowamy się biernie, sąd rozpatrzy sprawę tak, jakby przedawnienie nie nastąpiło;
  tylko sąd może określić koszty postępowania egzekucyjnego i nakazać wyjawienie majątku, a jedynie komornik na podstawie prawomocnego wyroku sądu może zająć majątek dłużnika.


 18. 0

  Karol zgłosił numer ‎223669500 jako Karol

  29-08-12 11:36

  TAKA MAŁA RADA
  Kiedy otrzymamy pismo od firmy windykacyjnej, pamiętajmy:

  warto skontaktować się bezpośrednio z wierzycielem, który może zaproponować rozłożenie spłaty na korzystniejsze raty, wydłużyć okres kredytowania, czy też umorzyć część odsetek karnych i opłat windykacyjnych. Firma windykacyjna ma obowiązek przekazać nam dane wierzyciela, w którego imieniu do nas występuje;


  sprawdźmy, czy roszczenie wierzyciela nie przedawniło się. Termin przedawnienia wynosi 10 lat lub 3 lata – w przypadku świadczeń okresowych (np. rachunki za telefon) od dnia w którym upłynął termin zapłaty. O przedawnieniu powinniśmy poinformować pisemnie windykatora. Jeżeli ten nie zgodzi się z naszym stanowiskiem, może skierować sprawę do sądu. O tym, że roszczenie jest przedawnione musimy poinformować także sąd. Tylko wtedy sprawa będzie mogła zostać oddalona. Gdy zachowamy się biernie, sąd rozpatrzy sprawę tak, jakby przedawnienie nie nastąpiło;
  tylko sąd może określić koszty postępowania egzekucyjnego i nakazać wyjawienie majątku, a jedynie komornik na podstawie prawomocnego wyroku sądu może zająć majątek dłużnika.


 19. 0

  Karol zgłosił numer ‎+48223669500 jako nieznany

  29-08-12 11:18

  intrum Justitia za niezaplacony rachunek w plusie nalozyli mi juz 3100zł z 300 przysąlli pozew sadowy ale bez pieczatek zapytalem gdzie pieczatki powiedzieli sad internetowy to jest wjec skoro sad internetowy zlozylem zazalenie do sadu an to pismo tego inetrnetowego do dzis nie dostalem odpowiedzi pani dzwoni neka mnie poczym mowi ze ma pozew sadowy i wnosi sprawe do komornika tlumacze sie odwolaniem ona nic niewie , wiec przy kolejnym telefonie jak pani konczy rozmawiac ja daje swoja spiewke prosze o podanie pani imieni i nazwiska i czy zgadza sie pani na rozmowe ktora jest nagrywana odrazu sie rozłanczajka jak widze ten nr to odbieram odrazu z dyktafonem w telefonie

  jack odpowiedział 26-10-13 04:51
  Arogancki stosunek do rozmówcy, od początku rozmowa prowadzona podniesionym tonem głosu, zakrzykiwanie, roszczenie zapłaty bez uzasadnienia wysokości kwoty oraz żadnych innych, podstawowych informacji prócz tego, że chodzi o egzekucję komorniczą, bez podania nawet nazwiska komornika, prawdopodobnie celowo bardzo słaba jakość połączenia (szumy, zakłócenia, uniemożliwiające normalną rozmowę).
  Kobieta z którą rozmawiałem mówiła "formułkami", nie dając mi dojść do głosu. Wręcz rozkazała mi podać mój numer komórkowy, bez żadnego uzasadnienia w jakim celu, dzwoniąc na aktualny numer stacjonarny, który jest aktualnym numerem kontaktowym i nie ma żadnego prawnego obowiązku podawania dodatkowego numeru, tym bardziej komórkowego, osobie, która przedstawiła się jedynie jako dzwoniąca w imieniu FW, bez podania swojego imienia i nazwiska.
  Moja odmowa podania mojego numeru kom., bez zweryfikowania sygnatury akt sprawy, na którą powoływała się kobieta dzwoniąca z numeru 223669300 zaowocowała niestety tylko nazwaniem mnie "bezczelnym", powtórzyłem więc grzecznie, że podam numer komórki ale chciałbym się upewnić, że wiem komu go podaje. Usłyszałem jeszcze tylko, że jak tak to w takim razie pani się rozmyśliła i zamiast zażądanej na początku rozmowy, wpłaty w ciągu 4dni, w wysokości 480zł, mam najpóźniej za 4dni wpłacić prawie 5 tysięcy zł bo jak nie to następnego dnia odwiedzi mnie komornik z policją i ślusarzem, po czym pani rzuciła słuchawką.
  Wszystkie próby połączenia z numerem 223669300 bez powodzenia, sygnał zajęty albo nikt nie odbiera.

 20. 0

  sssss zgłosił numer ‎223669500 jako sssss

  28-08-12 20:54

  Sluchajcie!! u mnie ciagnie sie to juz ok 7 lata dlug wzrosl do 1800zl!! a do tegoo powiedzialme ze zaplacee, tydzine pozniej dzwonia ze drugie oc nie zaplacone i 250zl tez trzeba!! i tak dzowniaa nonstop!!

  NIE PLACIC!! POLSKIE CHORE PRAWO NA TOO POZAWALAAA NA TAKIE OSZUSTWA I LUKI W PRAWIE!! JA NIE !!


 21. 0

  Lalalaaa zgłaszał nieznany z numerem ‎223669500 jako Pułapka kosztów

  24-08-12 19:50

  Intrum Justita. Nie odbierać. Informują, że dług został sprzedany do firmy. Zaległosc- 126zł, po sprzedazy 140. Wystarczy spokojem- pani zaczela krzyczec na moje AHA :D Idioci.


 22. 0

  nekany zgłosił numer ‎223669500 jako inturium

  23-08-12 12:49

  proponuje zglosic ta firme do urzedu ochrony konkurencji i konsumenta, jako nekanie i nachodzenie. Nie wiem kto ich zatrudnia, ale nie maja pojecia o prawie i windykacji. Bawia sie w zastraszanie grubianskimi rozmowami, a to w naszym szacownym kraju jest karalne... Jednostka nic nie zdziala, wspolnie jak najbardziej... A, i mozna taki fakt zglosic na policje!!! Pozdrawiam


 23. 0

  PeterS zgłaszał Intrum Justitia z numerem ‎+48223669500 jako Terror telefoniczny

  22-08-12 19:06

  Intrum Justitia


 24. 0

  Robik zgłaszał INTRUM JUSTA z numerem ‎223669500 jako Pułapka kosztów

  21-08-12 13:48

  Wydzwaniaja ze nie opłaciłem ubezpieczenia nie wiedza za jaki samochód ale mam zapłacic i huj.
  Aut przez 2 lata mialem okolo 7 i nie mam pojecia o które ubezpieczenie może chodzić. Strasza sadem komornikiem itd.
  Nie umieją wytłumaczyć za co trzeba zapłacic ale trzeba i huj. Jebnięci.
  Rada zjebac jak bura suke i niech spierdala


 25. 0

  Magda zgłosił numer ‎223669500 jako nieznany

  27-07-12 14:16

  kiedyś nie pamiętam w którym dokładnie roku (studenckie) jechałam bez biletu i teraz ta Panna do mnie wydzwania mimo że zgodziłam się płacić i płace co miesiąc to 50 zł wiec po co ona dzwoni a dziś to od rana !


 26. 0

  Bata zgłosił numer ‎+48223669500 jako 223669500

  09-07-12 18:33

  do mnie tez napierdala ten numer.. mozna to gdzies zgołosic ?


 27. 0

  Madafaka zgłaszał nieznany z numerem ‎+48223669500 jako Terror telefoniczny

  30-04-12 10:03

  Nie odbeierać a jak już to przygotować odpowiednią wiązankę. Ja zapytałem pani czy lubi być dobrze wyjebana w kake - chyba nie lubi :)


 28. 0

  Gosia zgłaszał nieznany z numerem ‎223669500 jako Terror telefoniczny

  18-04-12 08:37

  Nękają kilkakrotnie telefonami wyszukując mnie i dochodząc przez rodzinę.

Nowa ocena do 223669500
Chciałbym być powiadamiany o aktualizacjach dotyczących tego numeru.

 
Czy powinienem zostawić ocenę?
Jeśli ktoś zadzwonił do Ciebie z tego numeru i masz więcej informacji na temat osoby dzwoniącej, to odpowiedź brzmi tak!
Dzięki Twojemu ocenie numer telefonu i dane dotyczące osoby dzwoniącej bedą wyświetlane w naszym publicznym spisie telefonów. Dzięki temu niechciane rozmowy przejdą do przeszłości. Komentarze opublikowane przez zarejestrowanych użytkowników nie mogą zostać usunięte bez dokładnego zbadania przez zespół pomocy technicznej tellows. Skontaktujemy się z Tobą w przypadku, gdy ktoś zechce usunąć Twój komentarz. Więcej o tellows... Jeśli oceniasz numer firmy i jesteś właścicielem tego numeru bądź znasz więcej szczegółów dotyczących firmy, skorzystaj z specjalnego wpisu firmy. Więcej szczegółów.
Numery z tą samą nazwą dzwoniącego
Inne numery, które zostały oznaczone przez dzwoniącego jako "orange" .
Najczęściej szukane numery telefonów 22 (Warszawa)
Możliwa pisownia dla tego numeru 223669500
‎(22)3669500
‎22-3669500
‎0048223669500
‎(004822)3669500
‎004822/3669500
‎004822-3669500
‎+48223669500
‎+48 22 3669500
‎+4822/3669500
‎+4822-3669500